Youtube kapalı videolar gözükmüyor

Sitenizde var olan YouTube video’larını kurtarmak için en iyi çözümlerden birisi Metacafe kullanmaktır. Sebebi ise Metacafe Upload bölümünde hem bilgisayarınızdan video ekleyebiliyorsunuz hem de YouTube video linklerini kabul ediyor. Üstelik bu URL sayesinde YouTube’a girdiğiniz başlık, keyword gibi şeylerde Metacafe’ye eklenmiş oluyor. Yani hiç yorulmadan birkaç dakika içerisinde video’larınızı kurtarabilirsiniz.

WordPress’te YouTube videolarını göstermek:

Video olan bir post’u açıyoruz ve içerisinden YouTube linkini alıyoruz. Eğer Wp-Video gibi bir wordpress eklentisi kullandıysanız genelde tag’lar arasında rakamlar ve harflerden oluşan bir bölüm vardır yani ana link yoktur ama üzülmeyin: http://www.youtube.com/watch?v= bu standart bir başlangıçtır ve eşittir işaretinden sonra kodunuzu yazabilirsiniz: Örnek: http://www.youtube.com/watch?v=KL2vkIEFUJ8

Şimdi Metacafe’yi açıyoruz ve video yüklerken zaten size bilgisayarınızdan mı yoksa YouTube’den mi yükleyeceksiniz diye soruyor. YouTube url’sini girdikten sonra video çok kısa bir süre içerisinde yükleniyor.

Şimdi gelelim Metacafe videolarını wordpress’e nasıl ekleyeceğiz. Bunun için bir sürü eklenti yapılmış ama eklenti kullanmaya çok mecbur kalmadıkça karşıyım. Şimdi aşağıda vereceğim kodu eklediğiniz yerde Özel Alanlar sayesinde videoları ekleyeceğiz.

<?php $key=”video”; echo get_post_meta($post->ID, $key, true); ?>

Bu kodu yerleştirdiğiniz single.php‘de -video’nun ana sayfada da gözükmesini isterseniz aynı kodu index.php’ye de yerleştirin-  Sonra WordPress admin ekranında yazı eklerken aşağıda gördüğünüz Özel Alanlar menüsünü açın ve Anahtar kelimesi olarak video yazın. (Yukarıdaki kod içerisindeki video kelimesi yerine istediğiniz başka bir kelime de yazabilirsiniz. Türkçe karakter kullanmayın. Oraya ne yazarsanız Özel Alanlarda Anahtar olarak da o kelimeyi girin.) Değer kısmına ise Metacafe’nin embed kodunu girin. Böylelikle girdiğiniz php kodunun bulunduğu yerde Metacafe video kutusu gözükecektir. Hayırlı uğurlu olsun.