Tunç Kılınç ve Çağatay Aktürk

Geçen gün sizlere Tunç Kılınç ile bir projemiz olduğunu söylemiştim. Sevgili Tunç Kılınç sağolsun bizleri kırmadı ve sosyalradyo‘da bir canlı yayın denemesi yaptı. Daha önce defalarca televizyon ve radyo programlarına konuk olan Tunç Kılınç ilk defa kendisi bir yayın yaptı. Yaklaşık 2buçuk saat süren canlı yayın süresince telefon bağlantıları ile sevgili friendfeed ahalisinden konuklar ağırladı. Bu konuklardan biri de benim, yüzlerce canlı yayın program yapan biri olarak; bir programa konuk olmak da zormuş. Tunç, yayın yapmak zor derken, ben de konuk olmak zor diyorum. Bu arada hatırlatmak isterim ki Tunç Kılınç Beyaz Show’a da konuk olmuştu. (video)

Sosyalradyo.com projemiz için önemli büyük bir transfer olduğunu söyleyebilirim ama ne yazık ki henüz Tunç abimizi düzenli yayın programı için ikna edemedik. Şimdilik kendisi vakit buldukça bizlerle beraber olacak. Fakat kendisi 11 Ağustos 2009 Salı günü saat 22:00’de sürpriz içerikli bir yayın yapacak, merakla bekliyoruz.

Tunç Kılınç ile bu akşam yapılan deneme yayınımız için telefon ve mail yolu ile görüştüğümüz zamanlarda kesin bir saat ve gün bulamamıştık. Ben Tunç abiyi tavlamaya çalışırken, sevgili ortağım Batuhan İçöz ise Çağatay Aktürk ile görüşmeler yapıyormuş. Tabii ki ikimiz de sürpriz yapma hevesine o kadar kaptırmışız ki kendimizi birbirimize bile haber vermemişiz, derken ikimiz de yayın için birer söz aldık lakin aynı saat için söz vermişiz :) Saatler 22’yi gösterdiği zaman friendfeed üzerinden iki adet post açılıyor, ben diyorum Tunç Kılınç yayında, Batuhan diyor Çağatay Aktürk yayında…

Saniye farkı ile Tunç abi “connect” tuşuna bastığı için artık yayına başlamıştı, Çağatay Aktürk’ten de bu organizasyon hatamız için özür dileyerek programın saatini ertelemesini rica ettik, sağolsun o da bizi kırmadı. Tunç Kılınç’ın programı tamamen deneme olacağı için hiç bir süresi yokken, çok iyi bir performans ile 2buçuk saatlik harika bir canlı yayın gerçekleştirdi.

Ve ardından 1980 Öncesi programı ile Çağatay Aktürk sosyalradyo canlı yayınına başladı, bu bizim için yine çok büyük bir adımdı, kendisi sosyalradyo’nun ses kalitesi bakımından en iyi canlı yayınını gerçekleştirdi. Bilgisayarımızdan çaldığımız ses kalitesinde bir yayın kalitesi ile mükemmel eserleri bize dinletti. Bu arada bilmenizde fayda var Çağatay Aktürk televidyon‘da Bi Müsaade Et isimli enfes programı sunuyor, izleyin.

Çağatay Aktürk’e ve Tunç Kılınç’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum ve sosyalradyo ailesine hoş geldiniz diyorum.