Schweppes Kısa Film Festivali

Şiveps Kısa Film Festivali nedir diye televizyon reklamlarında belirttikleri (bu kadar kötü bir domain olamaz) schhh.com.tr adresini ziyaret ettim. Site güzel hazırlanmış, ama seo uğruna yapılmış hiç bir işlem yok. Amcalar ben televizyon reklamından hallederim işi demişler ama bu kötü domaini kimse yazmaya akıl edemez. Ve bir çok kişi televizyon reklamından sonra internette araştırma yapacak kişileri kendi sitesine çekmek için şiveps kelimesine oynamaya başlamış. Ben de şansıma daha önce şiveps ile ilgili bir yazı yazmıştım, bir kaç insan gelmeye başlamıştı, nedendir diye araştırdım, kısa film festivali varmış. Hayırlısı…

Schhh’ nedir?

Site ilk önce 18 yaşın üzerinde olup olmadığımızı merak ederek açılıyor. Çünkü filmlerin yetişkin izleyicilere yönelik olduğunu, şiddet, cinsellik unsurları ve kaba dil içerebileceğini uyarıyorlar.

Giriş yaptığımızda lobide buluyoruz kendimizi ve bu hafta schweppes kısa film festivalindeki filmleri görüyoruz.  Afişlerine tıklayıp film hakkında detaylı bilgiye sahip olabiliyoruz ve filmi izleme imkanımız var. Ben ilk önce ana film olan Magnifique! (Muhteşem) ‘i izledim. Fransızca bir film Türkçe alt yazı ile sunulmuş. Güzel mi? Örümcek beyin değilseniz izlemeye değer.

Diğer filmleri izlemeden önce Bar kısmında biraz takılayım dedim. Bu bölümde ise şiveps ürünlerini tanıtıyorlar ve yapılacak kokteyl içeceklerin tariflerini vermişler.

Schweppe Kimdir?

Barda bulunan tabloya tıkladığımızda bu mükemmel tadın sahibini daha yakından tanımış oluyoruz.