İznim olmadan kişisel bilgilerimi paylaşanların gebermesine…

Neredeyse her hafta bir firma (212’li telefon numalarından) beni arıyor.

“-Sibel Paçacı ile görüşebilir miyim?” diyorlar,
“-Oğluyum ben buyrun.”

İşte biz bir kitap bastık, 80 cilt, mutlaka kütüphanenizde bulunmalı, 450 lira.
Yok hiç check-up yaptırdınız mı? %80 indirim var.
İnternet paketi satalım.
Avantajlı tariflerimizi dinleyin.
Sigorta yapalım.
…vs.

Şeklinde arayıp duruyorlar. Bugüne kadar yasal işlemler haricinde telefon numaramı hiç bir firmaya vermedim. Marketlerin indirim kartlarından alabilmek için telefon numaramı salladım. Alışveriş zımbırtıları için telefon numaramı vermedim. Bilgileri yazdığımız o formlarda telefon numaranız kimse ile paylaşılmaz gibi bir madde yoksa asla doğru telefon numarası vermedim. Kasadaki kişiler sadece biz haber göndereceğiz diye ikna etmeye çalışsa da yemedim, vermedim. Bu konuda hassas olduğum için kendi telefon numaramdan direkt beni arayan bir pazarlamacı yok.

Annem ise bu tür bilgi formlarında hep numarasını veriyor, sürekli zaten sms falan geliyor ona, ben ilgilenmiyorum. Daha yeni yeni olayın korkutucu durumunu anlayıp, o da telefon numarası sallamaya başladı. Onun adına ise benim telefon numaramın geçtiği iki yer var, birincisi evdeki Adsl annemin üzerine kayıtlı, işlemleri ben yaptığım için benim cep telefonu numaram kayıtlı. İkincisi ise, araba da annemin üzerine kayıtlı, Renault servise gittiğimde kendi numaramı veriyorum. Şimdi ya TTNet ya da Renault benim telefon bilgimi satıyor. Keşke tek seçenek olsaydı da daha çok küfredebilseydim. Bu iki firmadan eğer hangisi benim telefon numaramı başka firmalara sattıysa onun telefon numarası umumi tuvaletlerde ara beni boya beni diye yazsınlar inşallah.

Bu büyük bir terbiyesizliktir, benim iznim olmadan benim kişisel bilgilerimi başkalarıyla paylaşmak ahlaksızlıktır. Allah onların bin belasını versin daha da birşey demiyorum! Beni sadece götünüzü pazarlama için arayın nokta com