Favicon Nasıl Eklenir?

Sitelerin mevcut favicon ‘larını biliyorsunuzdur. Sizde sitenize favicon eklemek isterseniz muhteşem bir servis önereceğim sizlere:

Genfavcion.com

Sitede 3 adımda favicon oluşturabiliyorsunuz. Birinci adım:

http://www.genfavicon.com/

Favicon nedir?

Birinci adımda favicon olarak kullanacağımız resmin ya da logonun yolunu belirtmemizi istiyor. İlk satır internet üzerinde ise adres satırındaki url ‘yi yazmanız için, ikinci satır ise bilgisayarınızdan yol belirtmek için. Upload image dedikten sonra ikinci adıma geçiyoruz.

http://www.genfavicon.com/

Favicon nasıl yapılır?

Resmi yükledikten sonra üst bölümde gerekli boyut ayarlarımızı yapıyoruz ve favicon çıktımızın hangi boyutlarda olduğunu seçiyoruz. Tarayıcılarda gözüken faviconların boyutu 16 x 16 pikseldir.

http://www.genfavicon.com/

Favicon eklemek?

Ve size favicon veya jpg çıktı almanıza imkan tanıyor. Amacımız sitemize favicon eklemek olduğu için biz download favicon diyoruz.

16 x 16 piksel boyutundaki .ico uzantılı favicon ‘umuzu bilgisayarımıza kaydettikten sonra şimdi sıra geldi favicon ‘u sitemize nasıl ekleyeceğiz?

Öncelikle dosyanın adını standart olarak favicon.ico olarak kaydedelim ve wordpress temamızın içindeki images dosyasına atalım. Ardından header.php ‘de

<?php wp_head(); ?>

satırının hemen üstüne şu satırları ekleyelim:

<link rel="shortcut icon" href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/favicon.ico" />

Geçmiş olsun