Claire vs. Cassie

Heroes diye bir dizi vardı hatırlar mısınız? Çok iyi başlayan ve güncel olarak takip ettiğim bana göre çok iyi bir diziydi. 2. sezon Amerikan Senaryo Yazarları Birliği’nin yaptığı grevle birlikte gümbürtüye giden, bir daha da kendini zor toparlayan kısmetsiz bir dizi olarak tarihin tozlu raflarında yerini almıştı. İlk sezonunun başarısıyla birlikte 2. sezondan sonra dizinin içerisindeki karikatürlerin de ayrıca bir çizgi dizi olarak sunulacağı açıklanmıştı. Bu mükemmel bir haberdi. Fakat o dönem grev bir çok diziyi etkilediği gibi (Bakınız: Prison Break) bu dizi de 2. sezonu 11 bölümle tamamlamak zorunda kaldı. Ve grev bittikten sonra senaryo olmadan hiç bir dizi olmayacağını kanıtlayan senaristler sayesinde beli bükülen Heroes ekibi çizgi diziyi iptal ettiklerini ama 3. sezona başlayacaklarını duyurmuşlardı.

3. sezon büyük bir senaryo aksamasıyla başladı, derken konuyu toparlanması zor olmuştu. 4. sezona kadar anca oturmuştu senaryo, bunun için yeni bir çok karakter, yeni konular ilave edilmişti, çok da güzel gidiyordu ama ana konudan çok uzaklaşmaları, bir çok açık (gizemli) konuyu kapatmadan yeni konular açmaları canımızı sıkmıştı. 4. sezon 19. bölümde öylesine bitti. Hem üzüldük, hem bitti diye sevindik…

Şimdi karşımızda Secret Circle diye bir dizi var. Aslında baktığınızda Heroes ile birçok ortak noktası var. Başrol çıtır hatun karakterlerinin birbirlerine benzemesini geçtim, Heroes’ta Claire’in (Hayden Panettiere) annesi Sandra Bennet (Ashley Crow) bu sefer karşımızda Cassie’nin (Britt Robertson) anneannesi Jane Blake olarak karşımızda.

Hem oyuncuların benzerlikleri hem de yine anne / anneanne olarak aynı evde olmaları ister istemez Heroes dizisini anımsatmaya başladı bana. Zaten senaryoda da ortak konular var. İki dizide de gençlerin aileleri güçlerini kullanmamaya başlamış, eskiden büyük bir olay olmuş, çocuklarını korumaya başlıyorlar. Büyüklerden hala kötülüğe devam eden var, gençlere yardım eden var. Sadece bu güçler birinde özel yetenek olarak kullanılabilirken, diğerinde özel güç olarak kullanılabiliyor.

Hayden Panettiere mi daha güzel yoksa Britt Robertson mı daha güzel ben karar veremedim. Ama ikisinin de oyunculuk yetenekleri bana göre çok kötü. Bu yüzden “gençlik dizisi” damgası yiyiyorlar. Ama Heroes’u izledim, güzel bir diziydi. Şimdi de Secret Circle’a başladık bakalım, inşallah sonu benzemez ve izlenmeye değer bir dizi çıkar ortaya.