Akıllı Adsense Eklentisi + Bileşeni

Akıllı Adsense blogunuza Google Adsense reklamlarını sitenizin kodlarıyla uğraşmadan en güzel yerlere  yerleştirmenize kolaylık sağlar. Daha da fazlası en akıllı yönü reklamlarınızı X günlerinden ( X burada sizin karar verdiğiniz gün sayısıdır) daha eski yazılarda başka kod yayınlayabilir.

Örnegin; yeni bir yazının altına 468px – 60px ‘lik bir reklam yerleştirdiniz ve bu yazı 7 günlük olduğu zaman 336px – 280px ebatlarında çok daha geniş bir reklamı yazının içine dahil edebilirsiniz.

Arama motoru ya da daha farklı kaynaklardaki eski yazılara gelen ziyaretçiler daha iyi reklamlarla karşılaşırken düzenli okuyucularınız sizin reklamlarınızdan rahatsızlık duymayacaklardır. (Google Adsense Reklam Çeşitleri)

Ana sayfada reklamların kaçıncı haberden sonra çıkabileceğini de seçebiliyorsunuz.

Ayrıca istediğiniz sayfa numarasından reklamları kaldırma paneli var. Örnek olarak 72. yazıda Google Adsense reklamları yayınlamak istemiyor olabilirsiniz.

Gelelim eklentinin kurulumuna:

1) Akıllı Adsense Eklentisini buradan indirin.
2) .rar dosyasından çıkan akilli-adsense.php dosyasını ../wp-content/plugins/ dizinine atın.
3) Yönetim panelinden eklentiyi etkinleştirin.
4) Ayarlar menüsünde çıkacak olan Akıllı Adsense başlığından gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Eklentiden Görüntüler:

Yapmanız gereken tek şey Google Adsense kodları oluşturmak ve eklentideki 10 adet kod hafızasında bunları saklamak. Sonra nerede nasıl gözükeceğine karar verip yerleşim alanlarını seçmek. Güncelle dediğiniz an hiç bir kod eklemeden reklamlarınız yayımlanmaya başlar.

Eklentide sidebar reklamları da düşünülmüş bunun için bileşen mevcuttur. Fakat bir özelliği yok sadece başlık ve kod girilebiliyor.

Eklentinin Orjinali: WhyDoWork Adsense Plugin

Eklentinin Türkçesi: Akıllı-Adsense